Společnost BRICOL M s.r.o. získává díky novému řešení na bázi produktu Oracle Business Intelligence všechny potřebné detailní informace v reálném čase a zvyšuje svou ziskovost
 
Oracle 1-800-633-0738
Find an Oracle Specialized Partner
Oracle Customer Programs
 
 

Společnost BRICOL M s.r.o. získává díky novému řešení na bázi produktu Oracle Business Intelligence všechny potřebné detailní informace v reálném čase a zvyšuje svou ziskovost

BRICOL M s.r.o. je distributor a výrobce obalového skla, který má v České republice nejbohatší výběr lahví na víno, šumivé víno, pivo a další alkoholické nápoje. Bohatý sortiment produktů zahrnuje také zavařovací sklenice, demižony, vybavení pro ochutnávky, karafy a skleněné dárkové předměty.

Společnost BRICOL M s.r.o. potřebovala ze svého produkčního systému, který obsahuje data o designu, uvádění do provozu, nákupech a prodejích, dostat analytické informace pro přibližně 300 výrobců alkoholických nápojů v České republice, na Slovensku a v několika dalších evropských zemích, kteří jsou jejími zákazníky. Její snahou také bylo využít informace potřebné pro inteligentní obchodní rozhodování, jako například o množstvích, dobách realizace a chybovosti, a generovat v reálném čase informace, jejichž získávání dříve trvalo několik hodin.

Společnost nasadila jako centralizované řešení pro pracovníky nákupu, prodeje a marketingu produkt Oracle Business Intelligence Standard Edition. Organizaci to umožní získávat v reálném čase informace potřebné pro správné rozhodování při podnikání a dosahovat lepší flexibility, agilnosti a efektivity.

 
 

 
 

Challenges

A word from BRICOL M s.r.o.

 • „Při našich každodenních operacích nám produkt Oracle Business Intelligence Standard Edition zajišťuje okamžitý přístup k detailním informacím, které potřebujeme k tomu, abychom se mohli při našem podnikání inteligentně rozhodovat.“ – Peter Dobeš, výkonný ředitel BRICOL M s.r.o.

 • Dostat ze svého produkčního systému, který obsahuje data o designu, uvádění do provozu, nákupech a prodejích, analytické informace pro přibližně 300 výrobců alkoholických nápojů v České republice, na Slovensku a v několika dalších evropských zemích, kteří jsou zákazníky společnosti.
 • Generovat v reálném čase informace potřebné pro inteligentní obchodní rozhodování, jako například o množstvích, dobách realizace a chybovosti, jejichž získávání dříve trvalo několik hodin.
 • Usnadnit rozhodování pomocí kvalitních výstupů z databáze.
 • Umožnit detailní následnou analýzu kontraktů, která zjistí hrubý zisk generovaný jednotlivými prodejními kontrakty.

Solutions

 • Jako centralizované řešení pro pracovníky nákupu, prodeje a marketingu byl nasazen produkt Oracle Business Intelligence Standard Edition. Organizaci to umožňuje získávat v reálném čase informace potřebné pro správné rozhodování při podnikání a dosahovat lepší flexibility, agilnosti a efektivity.
 • Bylo umožněno činit klíčová obchodní rozhodnutí v rámci celé organizace. Například nákupčí mohou rozhodovat o nabídce produktů společnosti, obchodní zástupci mohou snáze rozhodovat o cenách a získávat další zákazníky a marketingoví manažeři mohou určit správné portfolio produktů.
 • Šesti uživatelům řešení Oracle Business Intelligence bylo umožněno vytvářet komplexní analytické zprávy, včetně rozpisů výnosů podle období, regionů, obchodních zástupců, produktů, zákazníků atd. Zdokonalila se tím informovanost vedení společnosti o ziskovosti jednotlivých prodejních kontraktů.
 • Bylo umožněno provádět detailní následné analýzy kontraktů, které minimalizují finanční rizika spojená s nerentabilními kontrakty.
 • Po měsíčním používání řešení Oracle Business Intelligence byly odhaleny problémy s rentabilitou jednoho z největších prodejních kontraktů. Díky tomu se nyní ušetří až 50 % ročních nákladů na licence.
 • Díky umožnění detailních následných analýz prodejních kontraktů bylo minimalizováno riziko finančních ztrát z nerentabilních kontraktů, které nepřispívají k hrubému zisku společnosti.
 • S využitím odborných znalostí společnosti ABITec (partnera společnosti Oracle) v oblasti řešení Oracle Business Intelligence je možné kdykoli přidávat další zprávy a výkazy.

Why Oracle

„Společně se společností ABITec, která je partnerem společnosti Oracle, jsme porovnali softwarová řešení obchodní inteligence od několika dodavatelů. Svými působivými možnostmi v oblasti obchodní inteligence přesvědčil produkt Oracle Business Intelligence Standard Edition společnost ABITec i společnost BRICOL M,“ řekl Peter Dobeš, výkonný ředitel BRICOL M s.r.o.

Partner

Společnost ABITec s.r.o., partner společnosti Oracle, implementovala řešení na bázi produktu Oracle Business Intelligence Standard Edition v lednu 2011.