Společnost Mailprofiler Development s.r.o. používá navrhovaný systém ke správě aplikací OLTP náročných na prostředky a urychluje zpracování komplexních dotazů v SQL až o 60%
 
Oracle 1-800-633-0738
Find an Oracle Specialized Partner
Oracle Customer Programs
 
 

Společnost Mailprofiler Development s.r.o. používá navrhovaný systém ke správě aplikací OLTP náročných na prostředky a urychluje zpracování komplexních dotazů v SQL až o 60%

Mailprofiler Development s.r.o. je členem skupiny Schober Group, evropského leadera v oboru mediálního dialogového marketingu od strategie vstupu na trh po vedení kampaní. Společnost vyvíjí a udržuje řešení XCAMPAIGN, což je komplexní webové řešení skupiny Schober Group pro vedení B2B a B2C marketingových kampaní.

Nároky na výkon a objemy zpracovávaných dat pro rostoucí klientelu společnosti Mailprofiler Development neustále narůstaly, stejně jako složitost její IT infrastruktury. Hlavním impulzem pro přijetí produktu Oracle Exadata Database Machine bylo selhání hardwaru v jednom z datových center společnosti. To přispělo k rychlému přijetí rozhodnutí počítat do budoucna s kapacitními špičkami, místo aby se problémy řešily, až když nastanou.

Společnost Mailprofiler Development nasadila produkt Oracle Exadata, plně redundantní  a přeinstalovaný IT systém pro uložení dat, pro potřeby aplikace XCAMPAIGN.  Aplikace XCAMPAIGN zpracovává online reakce od koncových zákazníků (například otevření e-mailu, kliknutí, registrace, zrušení odběru, transakce atd.) v rámci e mailových marketingových kampaní. Během pouhých tří týdnů od implementace byla společnost schopna konsolidovat zátěž, zpracovávat složité dotazy SQL o 40 až 60% rychleji, umožnit paralelní zpracování obtížných dotazů bez znatelného vlivu na ostatní aplikace a zkrátit dobu zálohování o 80%.

 
 

 
 

Challenges

A word from Mailprofiler Development s.r.o.

 • „Jako firma zabývající se vývojem softwaru jsme obeznámeni s celou řadou databázových technologií. Oracle Exadata Database Machine je jediná technologie na dnešním trhu, která je schopna zpracovávat i ty nejsložitější dotazy, aniž by se nějak znatelně snížil výkon spuštěných aplikací. Během tří týdnů od dodávky jsme mohli začít konsolidovat zátěž a paralelizovat složité SQL dotazy,“ říká Jaromír Žid, šéf vývoje softwaru ve společnosti Mailprofiler Development s.r.o.

 • Zajistit samostatné řešení s dostatečnou úložnou kapacitou a dostatečným výpočetním výkonem pro podporu dalšího růstu řešení XCAMPAIGN, které společnosti umožňuje navrhovat a realizovat mediální marketingové kampaně, místo přidávání dalších komponent do složité IT infrastruktury
 • Zkrátit postupy zálohování, které trvají 4 až 7 hodin, a zjednodušit postupy obnovení
 • Zajistit připravenost na kapacitní špičky a neřešit problémy, až když nastanou
 • Umožnit bezproblémové zpracování složitých dotazů, které je velmi důležité při navrhování efektivních exekučních plánů mediálních kampaní B2B a B2C

Solutions

Oracle Product and Services

 • Byla nasazena Oracle Exadata Database Machine, plně redundantní  a přeinstalovaný IT systém pro uložení dat, pro potřeby aplikace XCAMPAIGN. Díky tomu bylo dosaženo výrazně vyšších výkonů a zpracování všech potřebných transakcí v časech potřebných pro vedení mediálních kampaní společnosti.
 • Byla zvýšena dostupnost a bezpečnost dat a byly podstatně sníženy provozní náklady.
 • Zjednodušily se postupy zálohování. Doba potřebná pro vytváření záloh se zkrátila o 80%. Archivní logy o velikosti 30 GB se nyní přesouvají méně než 2 minuty, aniž by to dané aplikace nějak zpomalilo.
 • Zpracování složitých dotazů SQL se zrychlilo o 40 až 60% a je umožněno paralelní zpracování složitých dotazů bez znatelného vlivu na ostatní aplikace. To představuje oproti předchozímu prostředí podstatný rozdíl.
 • Díky restrukturalizaci dat a velmi rychlým přenosům mezi rozsáhlými dočasnými tabulkami, se zkrátila doba pro údržbu řešení XCAMPAIGN na pouhých 15% předchozí hodnoty.
 • Výhodou je jediný kontakt na technickou podporu pro hardware a databázový software. Díky tomu není nutné jednat s několika různými dodavateli ani udržovat zásoby náhradních dílů pro hardware.
 • Nasazení se uskutečnilo s minimálním nákladem na školení a předávání znalostí, protože pracovníci firmy už měli s Oracle Databazí zkušenosti.

Why Oracle

„Když naše firma v roce 2000 v oboru vývoje softwaru začínala, zvažovali jsme databáze Interbase, Oracle a Microsoft SQL Server. V minulosti jsme využívali servery společnosti Sun, protože zajišťují snadnou integraci se softwarem Oracle. Testovali jsme i další servery a databáze, ale zjistili jsme, že pro množství dat, se kterým potřebujeme pracovat, nevyhovují. Oracle Exadata Database Machine je systém, který je schopný zpracovávat a uchovávat, neustále narůstající objemy našich dat a přitom zajistit naprostou bezpečnost a vysoký výkon,“ řekl Jaromír Žid, šéf vývoje softwaru ve společnosti Mailprofiler Development s.r.o.